PARTNEŘI:

problem s plotem

problem s plotem

vladi 13. 02. 2010 16:07

sousedka,ktera ma zahradku postavila bez meho souhlasu od meho plotu vzdalenost 1m svuj plot a udělala uličku z jedne strany zavřenou tim padem nepruchozi.chtěla bych poradit jak mam postupovat,aby svuj plot odstranila

Ernestova Helena 08. 04. 2010 13:08

Dobrý den Chtěla jsem vás poprosit o radu, V roce 2004 jsem si koupila chatu i s plotem,chata je ve svahu.Spodní sousedka si začala sadit kvítka tesně u plotu,tím spůsobuje (kopáním )že se začaly sloupy vykyvovat a drží místama jenom pletivem.Ja si myslím že plot je sázený na mém pozemku a tím je kousek za plotem moje a ona by měla si svůj pozemek upravovat několik aspoň centimetru od plotu.Zajímalo by mě jestli je na oplocení plotu nějaký zákon co se týká vdálenosti,a jakým způsobem se řeší tyhle problémy kde se mám obrátit? Za radu moc děkují. S pozdravem:
Ernestova

Miroslav 20. 04. 2010 07:50

Dobrý den,měl bych takový problé.soused si postavil plot,bez ohlášky,/stavebního povolení/bez našeho vědomí.to by nám tak ani nevadilo,ale:musíme ořezat větve na ořechu,které nám zasahují do el.vedení./ořech je náš/.řekl mi jestli mu větve poškodí jeho plot tak to bude chtít nahradit./budeme se snažit aby se tak nestalo.Ale? prosím o radu.děkuji Miroslav

Mirrae 02. 07. 2010 11:57

Nepatří to sem a omlouvám se za to. Chci jen poradit s výběrem plotu.

Tuhle se k nám do ulice přistěhovala nová rodinka, koupili starší dům s klasickým drátěným plotem, ovšem si k němu přikoupili co si, přes co není vůbec vidět, je to pravděpodobně z plastu (PVC) a k plotu je to uchyceno takovými PVC proužky.

To pletivo má strukturu jakoby rozdrbaného PVC plátu, bylo to smotané v rolích.

Nemám ponětí, jak se to jmenuje, poradí někdo?

Děkuji.

Prosím odpověď na mail:

mirrae24@gmail.com

martin 07. 03. 2011 07:59

Mirrae-to čo máte na mysli je stínicí plachta

Miroslav- treba si dať pozor je to jeho pletivo a poškodiť ho teda nemôžete a mohol by žiadať náhradu škody

Ernestova Helena – plot bude podľa môjho názoru nekvalitne urobený stlpik by sa nemal kývať mal by byť zabetóvaný hlbsie aby sa tomuto predislo jednou z variant je aj podhrabova doska pod plot

vladi- podľa zákona by si teoreticky každý mal postaviť plot sám a ak za plotom nieje váš pozemok ale susedky a neupravuje ho treba hladat radu na obecnom urade ak je to váš pozemok doporučujem si dať bránku aby ste si mohli aj za plotom robiť upravy

Jilji 26. 04. 2011 13:14

Dobrý den máme již delší dobu problém se sousedy.Za domkem je parcela, která patří nám. Soused si na části této parcely udělal bez našeho souhlasu příjezdovou cestu a spor byl upečený. Nechali jsme pozemek zaměřit, ale do dnešního dne nemáme plot,protože si neudělali novou příjezdovou cestu, jak jim nařídil náš stavební úřad.Tento stavební úřad nám na základě žádosti povolil oplotit vlastní pozemek.Oba sosedi mají možnost příjezdu na své pozemky z místní komunikace. A chci se ještě zeptat zda platí povolení na oplocení ze dne22.10.2001 .Na výpisu z katastru nemovitostí v oddíe C- Omezení vlastnického práva uvedeno Bez zápisu.

Děkuji za odpověď Jakubica 26.2011

Martin 04. 01. 2013 17:12

Dobrý den, narazil jsem na jednom webu na „podhrabové desky“ viz: oplocení

Mělo by to nahrazovat klasickou podezdívku. Zajímalo by mě zda jde o plnohodnotnou náhradu nebo jestli je u toho například snížená životnost nebo třeba nižší odolnost.

Díky za reakce.

Martin 04. 01. 2013 17:13

«  1 

Přidat reakci